Have a Question?

Asistence a pomoc s péčí

Pokud víte, že při lázeňském pobytu budete potřebovat pomoc např. s oblékáním, sprchováním, přesuny mezi procedurami, že se nezvládnete bez pomoci dostat do vany, bazénu nebo potřebujete pomoc s jinými činnostmi, předem se v lázních informujte, zda mají personál, který vám pomoc zajistí. Ze zkušenosti víme, že v mnoha lázeňských zařízeních se počítá s tím, že klient bude soběstačný a pobyt zvládne absolvovat sám bez pomoci druhé osoby. Většinou proto nemají personál, který by pomoc poskytnul. Neznamená to, že určitou míru pomoci vám vybrané zařízení nezajistí – je to ale v každém místě jiné a je potřeba se na všem předem domluvit, abyste pak nebyli nepříjemně překvapeni.

Druhou možností, jak absolvovat pobyt v lázních, pokud potřebujete pomoc druhé osoby, je mít s sebou vlastní doprovod. O této možnosti se více dozvíte v článku Pobyt s vlastním doprovodem. Můžete také zvolit pobyt v odborné léčebně, tzv. rehabilitačním ústavu, kde pomocnou péči obvykle rovněž zajišťují. O pobytu v odborné léčebně se více dozvíte zde.

Zkušenosti z praxe:

Pokud potřebujete vyšší míru pomoci a nemáte možnost mít vlastní doprovod, doporučujeme zvolit pro pobyt Janské lázně, kde mají zaměstnance na zajištění základní pomoci (doprovod na procedury, pomoc s oblékáním apod.). O jiných lázních, které mají na zajištění pomoci personál, v tuto chvíli nevíme.