Have a Question?

Kdy je nejlepší jet do lázní?

Velkou roli v tom, jestli se do lázní dostanete, může hrát období, kdy do nich chcete jet. Velmi oblíbené jsou mezi pacienty jarní a letní měsíce. Toto období je proto považováno za hlavní lázeňskou sezónu a lázně bývají nejvíc obsazené. Pokud tedy potřebujete pobyt absolvovat na jaře nebo v létě, doporučujeme si termín včas rezervovat. Pozdní rezervace nemusí být úspěšná a bez rezervace pobyt v hlavní sezóně nemusí vyjít. Vždy je dobré vybrané lázně předem kontaktovat a zjistit, jaká je aktuální situace.

Zkušenosti z praxe:

Pokud se rozhodnete pro pobyt mimo hlavní lázeňskou sezónu, můžete na něm výrazně ušetřit. Ve většině lázní je potřeba zaplatit i při plně hrazeném komplexním lázeňském pobytu různé poplatky, nejčastěji za vybavení pokoje, parkování auta nebo internetové připojení. A právě tyto poplatky bývají mimo sezónu výrazně nižší. Rozdíl může dosáhnout i několik tisíc korun.

Pokud pojedete do lázní mimo hlavní sezónu, můžete někdy získat i větší počet některých procedur, např. rehabilitací nebo masáží. V letním období totiž zaměstnanci lázní často čerpají dovolenou a lázně mohou proto mít menší počet personálu. Někdy se pak stává, že musí omezit počet některých individuálních procedur (např. masáží a individuálních rehabilitací), aby se dostalo na všechny klienty.