Have a Question?

Jak zažádat o pobyt v lázních?

  • Nejprve musíte navštívit odborného lékaře, který vám vydá doporučení na lázeňskou péči. V případě dětské mozkové obrny to musí být neurolog nebo rehabilitační lékař.
  • S doporučením od odborného lékaře se vydáte k praktickému lékaři, který vám nejprve provede základní vyšetření krve a moči, a pokud je vám více než 40 let, natočí vám EKG. U dětí musí praktický lékař potvrdit, že je pobyt v lázních možný.
  • Po provedení všech vyšetření vystaví praktický lékař návrh na lázeňskou péči. V návrhu uvede dvoje lázně, ve kterých byste chtěli pobyt absolvovat. Výběr lázeňského místa záleží na vás, lékař vám ale může poradit. Praktické informace k výběru lázeňského místa naleznete rovněž na těchto stránkách v článku Výběr lázeňského místa.
  • Vystavený návrh podepíšete a pak jej lékař odešle ke schválení vaší zdravotní pojišťovně (pojišťovně vašeho dítěte) nebo vám možná nabídne, že ho můžete na pojišťovnu odnést sami.
  • Od této chvíle začíná běžet lhůta platnosti návrhu, která je v případě DMO u dětí 6 měsíců a u dospělých 3 měsíce. Na pobyt musíte nastoupit do konce platnosti návrhu.
  • Návrh posoudí revizní lékař pojišťovny, a pokud shledá, že je vše v pořádku a splňujete podmínky, návrh schválí a odešle lázeňskému zařízení, které je v návrhu uvedené jako první v pořadí.
  • Pokud mají vybrané lázně volnou kapacitu, návrh přijmou a o jeho přijetí vás informují. Pak už jen musíte počkat na oznámení termínu nástupu. Z vlastních zkušeností ale doporučujeme se s lázeňským zařízením na termínu nástupu předem domluvit. Mohlo by se totiž stát, že vybrané lázně nebudou mít volnou kapacitu nebo že vám nabídnutý termín nebude vyhovovat. Více informací o rezervaci lázeňského pobytu naleznete v článku Rezervace lázeňského pobytu. Co dělat, pokud lázně nemají volnou kapacitu, vám poradíme v sekci Jak postupovat, když v lázních není volno.